Zákaznická podpora:obchod@wood-partner.cz

Blog o rostoucích židlích

NÁZOR ODBORNÍKA

Rozvoj nových technologií, který zaznamenáváme v posledních letech, s sebou přináší také změnu životního stylu. Dnešní populace tráví většinu času sezením. Denně trávíme u televize nebo u počítače spoustu hodin, což se podepisuje i na našem zdraví. Je alarmující, že se tento problém netýká pouze dospělých, ale stále častěji i dětí. 

Vadné držení těla má dnes každý druhý školák. Skolióza, nadměrná lordóza a další patří u dětí k běžným diagnózám. Statistiky uvádí, že bolestmi zad trpí až dvě třetiny školou povinných dětí. Pro dětskou páteř je nejdůležitější pohyb. Hlavní tělesný vývoj probíhá do 14tého roku dítěte, nadměrné a ještě k tomu nesprávné sezení způsobuje poškození pohybového aparátu, které je po ukončení růstu nevratné. Takže když už musí dítě sedět, mělo by sedět na správné židli.

Vybíráte-li pro své dítě židli, je důležité dodržet několik základních ergonomických zásad.  Pokud se dítě posadí na konec sedáku, měla by chodidla dítěte spočívat celou plochou na zemi tak, aby bylo možné se o chodidla pevně opřít. Správná hloubka sedáku by měla podpírat 2/3 délky stehna a přední hrana sedací plochy musí být zaoblená. Důležitá je také konstrukce opěradla. To by mělo sloužit především jako opora beder, nikoli celé páteře.  Je důležité zajistit dítěti volný pohyb horních končetin, proto by opěradlo nemělo sahat výš, než do spodní část lopatek.

Ale jak na to, když vám dítě roste jako z vody? Zárukou správného sezení jsou kvalitní dětské rostoucí židle s optimální ergonomií sezení. Právě takové židle najdete v nabídce firmy WOOD PARTNER. Ergonomicky tvarované zádové opěradlo a především ergonomicky tvarovaný sedák nabízejí dětem od útlého věku zdravé a pohodlné sezení.